Zbyt zmęczona na seks…

Bycie zbyt zmęczoną jest powodem numer jeden, który kobiety obwiniają za utratę pożądania. Bardzo wiele kobiet twierdzi, że ich głównym problemem jest zbytnie wyczerpanie, by mieć ochotę na seks, a nie jakiś nadciągający problem, taki jak nienawiść do męża czy bycie ofiarą traumy seksualnej. Podczas gdy niektóre pary przestają uprawiać seks z powodu trudnych relacji, kobiety, które twierdzą, że są zbyt zmęczone na seks, są na ogół zadowolone ze swoich związków, ale nie mają popędu płciowego.

Jednak kobiety, które twierdzą, że są zbyt zmęczone na seks, mogą mieć także inne problemy, które powodują zmniejszenie pożądania. Mogą mieć problemy z komunikacją z mężem lub z brakiem nawilżenia. Ale jeśli poprosi się je o podanie głównego powodu braku namiętności, niezliczona liczba kobiet odpowie, że są zbyt zmęczone, by uprawiać seks. Czy ten opis pasuje do ciebie? Czy czujesz się podobnie, gdy nie jesteś w nastroju, a mimo to uprawiasz seks? Czy seks jest czasem zaskakująco satysfakcjonujący, kiedy już się zacznie? Czy czasem jednak seks jest mniej satysfakcjonujący, bo uprawia się go w pośpiechu, żeby się zdrzemnąć? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na te pytania, to prawdopodobnie należysz do ogromnej liczby kobiet, które są zbyt zmęczone na seks. Które kobiety są zbyt zmęczone na seks? Kim są te wszystkie kobiety, które tak jak ty czują się zbyt zmęczone na seks? Kobiety, które czują się zbyt zmęczone na seks, mają zwykle od dwudziestu do sześćdziesięciu lat i muszą radzić sobie z pracą, dziećmi i być może starzejącymi się rodzicami. Kobiety zamężne i posiadające dzieci, które pracują poza domem, wydają się najbardziej skłonne do zgłaszania poczucia zbytniego zmęczenia seksem. Jednak wiele kobiet, które nie pracują poza domem, również czuje się zbyt zmęczona, by uprawiać seks. Kobiety te są wyczerpane i zmęczone opieką nad domem i dziećmi, czasem bez współmałżonka, który w odpowiedni sposób dzieliłby z nimi te obowiązki. Podobnie wiele kobiet kończy wychowywać dzieci, a potem zaczyna opiekować się starzejącymi się rodzicami lub krewnymi. Niektóre znajdują się pomiędzy tymi dwoma obowiązkami. Kobiety, które są zbyt zmęczone seksem, pochodzą z różnych środowisk; łączy je poczucie, że seks pochłania zbyt wiele energii – energii, której nie mają, kiedy kładą się do łóżka w nocy wyczerpane. Co sprawia, że jesteś zbyt zmęczona na seks? Co tak bardzo wyczerpuje ciebie i wszystkie inne kobiety, że seks wydaje się być jeszcze jednym obowiązkiem do wykonania pod koniec długiego dnia?

Troska o innych bez wystarczającej koncentracji na sobie jest jednym z powodów, dla których czujesz się zbyt zmęczona na seks. Ciągłe zajmowanie się innymi to niszczyciel libido. Rozkoszowanie się doznaniami i czynnościami seksualnymi wymaga całkowitego skupienia się na sobie, a to oznacza zmianę, jeśli jesteś przyzwyczajona do skupiania się na innych. Trudno jest przestawić się z dbania o innych na priorytetowe traktowanie własnej przyjemności seksualnej. Pewna kobieta, podsumowała to następująco: Ostatnią rzeczą, o której myślę, jestem ja. Jestem tak skoncentrowana na czymś innym, że przez długi czas nawet nie zauważyłam, że czegoś mi brakuje. Kobiety są często tak zajęte opieką nad innymi, że nie mają czasu na troskę o siebie. Takie kobiety wpadają w błędne koło zbyt wielu spraw do załatwienia, za mało snu i za mało koncentracji na sobie, przez co brakuje im energii na seks. Kobiety, które są wyczerpane i zestresowane, nie mają ochoty na seks.

Inne atrakcyjne dziewczyny