Seks w czasie ciąży

Jeśli chodzi o aktywność seksualną, to po uzyskaniu zgody lekarza większość aktywności seksualnej będzie w porządku, o ile oboje partnerzy wyrażą na nią zgodę. Jedną z obaw jest to, że dziecko może zostać uszkodzone podczas stosunku, ale wykazano, że tak nie jest. Nie musisz się martwić, że dziecko zostanie uderzone w głowę podczas penetracji! Mięśnie otaczające dziecko są silne i nie dojdzie do uszkodzenia płodu, o ile wszystko inne w tym obszarze jest w normie. Niektóre kobiety obawiają się, że seks może wywołać poronienie, ale wykazano, że tak nie jest. Poronienia, które się zdarzają, są prawdopodobnie spowodowane problemami hormonalnymi lub innymi problemami wewnątrz organizmu, które powodują poronienie. Ponieważ seks miał miejsce w pobliżu poronienia, czasami obwinia się go za wynik. W większości przypadków jest to tylko zbieg okoliczności i nic więcej.

Jeśli otrzymałaś zgodę na seks od lekarza, możesz go uprawiać. Należy jednak pamiętać, że jeśli kobieta waha się przed uprawianiem seksu w ciąży, należy uszanować jej wolę. Może się tak zdarzyć, jeśli kobieta w przeszłości poroniła lub miała inny problem i nie chce podejmować ryzyka, które mogłoby zwiększyć szanse na to, że to lub coś innego wydarzy się teraz. Jeśli tak się stanie, Twój partner powinien uzyskać od Ciebie zgodę na korzystanie z sex telefonu lub usług prostytutek aby mógł rozładować swoje napięcie seksualne. Uprawianie przez partnera seks telefonu podczas twojej ciąży to tylko sytuacja tymczasowa, a odrzucenie seksu z tych powodów jest inne niż odrzucenie z braku chętki.

Ważne jest, aby Twój partner zrozumiał, że fakt, iż jesteś w ciąży, może mieć wpływ na Twoje pożądanie i popęd seksualny. Nudności, zmęczenie i inne problemy mogą poważnie zmniejszyć popęd seksualny i pożądanie. Podobnie jak w przypadku zachorowania na grypę lub przeziębienie, gdy nie czujesz się dobrze, popęd płciowy jest jedną z pierwszych rzeczy, które znikają. Aby przetrwać okres niskiego pożądania, potrzebna jest cierpliwość i zrozumienie – dlatego nie zabraniaj swojemu facetowi seks telefonów. Nawet jeśli czujesz się dobrze, nadal możesz doświadczać niskiego popędu płciowego lub pożądania, co zwykle jest spowodowane brakiem równowagi hormonalnej lub zmianami w organizmie, które są wymagane do stworzenia i opieki nad płodem. Ciało jest złożoną strukturą i wspaniale przystosowuje się do zmian, ale zmiany mogą sprawić, że inne elementy życia będą się zmieniać. Dobrą wiadomością jest to, że jest to przejściowe, ale złą – że może trwać nawet kilka miesięcy. Cierpliwość i zrozumienie ułatwią to wam obojgu. Seks oralny jest zazwyczaj w porządku, ale jeśli ciężarna partnerka jest jego odbiorcą, drugi partner powinien bardzo uważać, aby nie wdmuchiwać powietrza do pochwy, ponieważ może to spowodować problemy medyczne. Poza tym, jeśli oboje partnerzy są gotowi, chętni i zdolni, a lekarz stwierdzi, że jest to w porządku, to śmiało. Seks oralny jest czasem świetnym sposobem na obejście problemów fizycznych w późniejszym okresie ciąży. Przyrost masy ciała i zwiększenie rozmiarów w centrum ciała może sprawić, że niektóre pozycje staną się niewygodne. Seks oralny może być uprawiany przez kobietę lub mężczyznę, w dowolnej pozycji, która jest wygodna dla obojga partnerów.

Inne atrakcyjne dziewczyny