Mów do mnie sprośnie przez telefon!

To niesamowite, że wszyscy mówimy tym samym językiem, a mimo to nie zawsze potrafimy się ze sobą porozumieć. Wydaje się, że każde słowo ma swoje znaczenie – swoją własną emocjonalną treść. Nawet słowa takie jak zaangażowanie, miłość, seks telefon czy lojalność dla każdego z nas znaczą coś nieco innego. Często zakładamy, że nasz partner lub ukochany jest po tej samej stronie, co my. Oczekujemy, że w pełni zrozumie, czego chcemy, choć jeszcze z nim o tym nie rozmawialiśmy. W niektórych przypadkach nawet sami nie wiemy, czego chcemy, a mimo to oczekujemy, że będzie potrafił czytać w naszych myślach. Jesteśmy rozczarowani, a czasem wręcz wściekli, gdy się myli. To tak, jakby poprosić go o ugotowanie garnka ryżu, a potem złościć się, gdy okazuje się, że użył jednej z popularnych na rynku marek ryżu błyskawicznego, zamiast użyć ryżu długo gotującego się. Hej, kochanie, nie sprecyzowałaś tego. Skąd on miał wiedzieć? On nie jest medium. Zbyt często wierzymy w stare porzekadło, które mówi, że gdyby mnie kochał, to by to zrobił… Hej, to powiedzenie nie sprawdziło się nawet w liceum. Jako dorosły musisz zmienić to powiedzenie i uczynić je bardziej realistycznym. O wiele praktyczniejsze byłoby powiedzenie: gdyb mnie kochał, a ja jego to mówiłabym bez zawstydzenia czego pragnę w seksie… Teraz to ma więcej sensu, prawda? I oczywiście wszystko, o co poprosisz, jest w granicach rozsądku, prawda? Utrwalenie tej jednej koncepcji pozwoli wam uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Poprawi to wasz związek i sprawi, że będzie on pełen błogości, a nie ciągłych zawirowań. Zbyt często oczekujemy, że mężczyzna – nasz obiekt zainteresowania miłosnego – będzie dla nas wszystkim. On ma być najlepszym przyjacielem, najlepszym kochankiem, najlepszym żywicielem. Nikt nie musi dźwigać takiego ciężaru – to niesprawiedliwe i nierealistyczne.

Współczesna kobieta musi przejąć kontrolę nad swoim życiem, swoją seksualnością i swoim mężczyzną. A przede wszystkim musi przejąć inicjatywę w komunikowaniu się ze swoim partnerem. Niezbędne jest omówienie z partnerem specyfiki waszego związku, a także tego, co oznaczają dla was pewne słowa i jakie emocjonalne powiązania się z nimi wiążą. Zbyt często mężczyźni i kobiety czują się wprowadzeni w błąd lub okłamani, podczas gdy w rzeczywistości to inne znaczenie danego słowa było przyczyną nieporozumienia. Na przykład słowo miłość może być rozumiane w sensie fizycznym, duchowym lub platonicznym. To, że kogoś kochasz, nie oznacza, że chcesz spędzić z nim resztę życia lub że jest to osoba odpowiednia dla Ciebie. Co oznacza zaangażowanie? W jaki sposób przejawia się ono w związku? Jakie są związane z nim granice? Czy oboje jesteście ich świadomi? Czy zawarliście kontrakt miłosny w formie pisemnej lub ustnej, w którym określacie granice związku, czy też uważacie za oczywiste, że partner wie dokładnie, o co wam chodzi? A co z pojęciem lojalności? Co dokładnie oznacza dla Ciebie lojalność? Czy oznacza to, że nie możesz nigdy patrzeć na innego mężczyznę ani utrzymywać kontaktów seksualnych z innymi mężczyznami, ale kontakty seksualne z kobietą są dopuszczalne? A co ze słowem seks? Jeśli powiesz swojemu partnerowi, że chcesz się dzisiaj kochać, czy on dokładnie rozumie, co to znaczy? Czy chodzi o dwadzieścia minut lub mniej przy zgaszonym świetle? Czy oczekujesz seksu oralnego, analnego, czy tylko zwykłej penetracji pochwy penisem? Czy on będzie cię potem trzymał – jeśli tak, to jak długo? A może wolisz wziąć prysznic po skończonej pracy i chcesz, żeby wyszedł natychmiast po seksie, jeśli nie mieszkacie razem? Co się stanie, jeśli on nie zaspokoi twojej seksualności? Czy dopuszczalne jest używanie dildo lub wibratora aż do osiągnięcia orgazmu? Czy zostajesz w łóżku i on cię trzyma, czy też wstajesz, idziesz do sypialni i kończysz sama, co może pogłębić twoją emocjonalną i fizyczną frustrację?

Istnieją setki sposobów, na jakie może dojść do nieporozumień i nieporozumień, to tylko kilka z nich. Dlatego tak ważne jest, aby szczerze rozmawiać z partnerem o wszystkich tych sprawach i precyzyjnie określać znaczenie wspólnych słów, takich jak miłość, zaangażowanie, lojalność. Nawet takie słowa jak partner, mąż czy żona mają dla każdego z nas inne znaczenie. Nie pozostawiajcie spraw przypadkowi. Jeśli pojawią się nieporozumienia, natychmiast je korygujcie. Nie pozwólcie, by się pogłębiały, bo w przeciwnym razie narazicie swój związek na niebezpieczeństwo.

Inne atrakcyjne dziewczyny